Alizée Turkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yankee
yankee
ÜYE
Erkek
Burcu : Oğlak
Doğum tarihi : 28/12/88
Favori Şarkım : youpidou

Kafkasya Savaşı Empty Kafkasya Savaşı

Çarş. 20 Ağus. 2008 - 1:01
Eveeet beyler görüyorum ki bu tarih konusu baya geri planda kalmış.ben de tekrardan canlandırayım dedim ve güncel bir olay olan dibimizdeki savaştan konuyu açayım dedim nedir yorumlarınız?
kerasus
kerasus
ÜYE
Erkek
Burcu : Aslan
Doğum tarihi : 16/08/86
Favori Şarkım : Lui ou Toi

Kafkasya Savaşı Empty Geri: Kafkasya Savaşı

Çarş. 20 Ağus. 2008 - 2:27
Alizee, Rusya'yı boykot etsin Kafkasya Savaşı 443874
Şaka bi yana, bence bir ülkenin kendi egemenliğini korumaya çalışması gayet normal. Gürcistan'ın toprak bütünlüğünden yanayım ben...
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek
Burcu : Akrep
Doğum tarihi : 05/11/89

Çarş. 20 Ağus. 2008 - 11:46
bende bu konuda bir komplo teorisi ürettim.bildiğim kadarıyla Ruslar Gürcistan'a saldırmak için yıllardır bir bahane arıyolardı.ama bekledikleri gibi bir hamleyle karşılaşmadıkları için bunu yapamıyolardı.bence Gürcü lider Mihail Şaakaşvili bir Rus ajanı olabilir.yani planda Rusya'ya taciz saldırısında bulunarak Ruslar'ın Gürcistan'a işgal girişiminde bulunması yatıyor olabilir.çünkü düşünüyorum da dandik Gürcistan neyine güvenip Ruslar'a saldırır.işgal etmek isteyeceğinden Smile olamayacağı için başka ne için olabilir
jarmin
jarmin
ADMiN
Erkek
Favori Şarkım : A Contre Courant

Çarş. 20 Ağus. 2008 - 23:11
Gürcistan başta amerika olmak üzere bence diğer ülkelere güvenip saldırdı ama güveni boşa çıkdı tabi
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Çarş. 20 Ağus. 2008 - 23:31
bu güven çok saçma
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Perş. 21 Ağus. 2008 - 1:21
Bence bir üçüncü dünya savaşı kapıda hem de Türkiye de çıkacak gibi.Hagi nin de dediği gibi Ruslar bahane arıyodu ve fırsat ayaklarına geldi.Amerikanın ırak ı işgaline karşı o da gürcistan a girdi ve türkiye yi sana yedirtmem dedi.bilindiği üzere amerikanın türkiye üzerinde çok büyük emelleri var.Umarım bu zaman zarfında toplanıp oluşabilmesi muhtemel olan rusya-iran ittifakına dahil olabiliriz.Bu sefer batı ile ittifak yapmak felaketle sonuçlanabilir.
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Perş. 21 Ağus. 2008 - 3:04
bizimkiler müttefik olarak Amerika'dan başkasına güvenmez.zaten Nato üyesiyiz.yani Rusya bize uzak ihtimal
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Cuma 22 Ağus. 2008 - 0:39
Bence yanlış düşünüyosun herkes Amerika nın israil için Türkiye yi gözden çıkaracağını biliyor.O yüzden tek şansımız olarak da Rusya İran ittifakı kalıyor.
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Cuma 22 Ağus. 2008 - 21:34
mantıklı.
stradale
stradale
ÜYE
Erkek
Burcu : Yengeç
Doğum tarihi : 19/07/85
İş-Hobiler : student @ SAU & alizee mod

Paz 24 Ağus. 2008 - 12:41
yankee demiş ki:Bence yanlış düşünüyosun herkes Amerika nın israil için Türkiye yi gözden çıkaracağını biliyor.O yüzden tek şansımız olarak da Rusya İran ittifakı kalıyor.
yankee bunlar senin düşüncelerin ama hagi nin dedikleri ise somut gerçekler, şu an Nato üyesiyiz, ABD'nin 1. derecede müttefikiyiz bu noktadan sonra ayrılmak için ancak ABD'ye karşı gelmek veya savaşmak durumunda olmamız lazım, zira Rusya tarafına geçtiğimizde sadece Rusya ve İran olacak yanımızda ki bunların da eskiden dahil oldukları Varşova Paktı bugün yok, yani arkamızda diğer ülke ordularından oluşturulmuş koruyucu olmasa dahi en azından güven verici bir güç de olmayacak
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Paz 24 Ağus. 2008 - 13:09
Rusya ve İran tarafında olursak da Amerika tarafında olursak ta kaybedeceğimiz bazı şeyler olacaktır bence.onun için bu işten en az zararla çıkmak için seçeceğimiz safı iyi bilmemiz gerekir.savaşta kazanan yoktur lafı saçma.savaşta sömürge kazanır
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Salı 26 Ağus. 2008 - 1:03
stradale demiş ki:
yankee demiş ki:Bence yanlış düşünüyosun herkes Amerika nın israil için Türkiye yi gözden çıkaracağını biliyor.O yüzden tek şansımız olarak da Rusya İran ittifakı kalıyor.
yankee bunlar senin düşüncelerin ama hagi nin dedikleri ise somut gerçekler, şu an Nato üyesiyiz, ABD'nin 1. derecede müttefikiyiz bu noktadan sonra ayrılmak için ancak ABD'ye karşı gelmek veya savaşmak durumunda olmamız lazım, zira Rusya tarafına geçtiğimizde sadece Rusya ve İran olacak yanımızda ki bunların da eskiden dahil oldukları Varşova Paktı bugün yok, yani arkamızda diğer ülke ordularından oluşturulmuş koruyucu olmasa dahi en azından güven verici bir güç de olmayacak
bu klasik bir düşünce biz nato üyesiyiz.peki nato üyesi olduğumuz halde niye üye ülkeler içimizdeki bölücü örgütleri destekliyor.ben rus hayranı değilim ama Rusya müttefiki olsaydık her zaman bu bölgede güçlü olmamızı isterlerdi yani zorundaydılar.Bu bölgeyi amerika ablukaya almış durumda ve teker teker götürüyor ırak şimdi de iran sonra türkiye.Bunlar belli olan şey bir üçüncü dünya savaşı çok yakın isterseniz bu konuştuklarımızı unutmayın ben rus iran ittifakının yanında olcağımıza inanıyorum.çünkü eğer olmaz dünyadaki tek güç olacak amerika ve işte o zaman tam manası ile yandık diyebilirim.
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Salı 26 Ağus. 2008 - 23:36
zaten dünyadaki tek güç Amerika.bi laf vardır

ya yanında olursun ,yada yok olursun
djmaho_b_57
djmaho_b_57
ÜYE
Erkek
Doğum tarihi : 17/11/81
İş-Hobiler : Kalbim Alizee içün atmakta!!!
Lakap : Djmaho-B

C.tesi 30 Ağus. 2008 - 17:20
Aslın hepiniz dediğ çok doğru fakat biz nato üyesi olduğumuz için o ittifaka girmek zor .bence o ittifaka girmek için natodan gizli olarak hareket etmeliyiz her 2 tarafıda elimizde tutmamız bizim için çok önemli anlatmak istediğim bu ittifaka gizli bi anlaşmayla katılmalıyız.nede olsa çıkar dünyası. vanga kehanetlerini hiç duydunuz mu ? rusya bu kehanetler göre hareket edio bazı şeyleri bildiği için önceden bi önlem almaya çalışıo.bide hagi ye son yazdığını katılmıyorum.tek güç amerika deil .olsaydı yıllardır ırak ı ele almalıydı. dünyada bence 2.5 güç var.1. ABD 2. Rusya 0,5 olarak da Türkiye ki ben bu 0,5 e imkan vermiyorum biz aslında askeri eğitim ve strateji olarak onlardan daha üstünüz.silah olarakta aselsanla iş yaparsak ki yapmalıyız. işte o zaman tek güç Türkiye olacak.
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Ptsi 1 Eyl. 2008 - 0:36
Valla bilemiyorum ama şu an ortalık karıştı ruslar bize kalleşlik yapmaya başladı mecburen amerikanın yanında olabilriz.Yani olası 3.dünya savaşında en çok hasarı alacak ülke olduğumuzu düşünüyorum.Bir de maho kardeşimize aselsan konusunda katılıyorum bir kere kendi teknolojimiz geliştirmeye başlarsak gerisi gelir.
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Salı 2 Eyl. 2008 - 0:31
djmaho_b_57 demiş ki:Aslın hepiniz dediğ çok doğru fakat biz nato üyesi olduğumuz için o ittifaka girmek zor .bence o ittifaka girmek için natodan gizli olarak hareket etmeliyiz her 2 tarafıda elimizde tutmamız bizim için çok önemli anlatmak istediğim bu ittifaka gizli bi anlaşmayla katılmalıyız.nede olsa çıkar dünyası. vanga kehanetlerini hiç duydunuz mu ? rusya bu kehanetler göre hareket edio bazı şeyleri bildiği için önceden bi önlem almaya çalışıo.bide hagi ye son yazdığını katılmıyorum.tek güç amerika deil .olsaydı yıllardır ırak ı ele almalıydı. dünyada bence 2.5 güç var.1. ABD 2. Rusya 0,5 olarak da Türkiye ki ben bu 0,5 e imkan vermiyorum biz aslında askeri eğitim ve strateji olarak onlardan daha üstünüz.silah olarakta aselsanla iş yaparsak ki yapmalıyız. işte o zaman tek güç Türkiye olacak.

aselsan'a değinmişsin ama Aselsan'ın 3 dahi Türk mühendisinin nasıl katlediğidiğini de unutmamak lazım.bunun detaylarını da konu açarak anlatacağım
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Cuma 5 Eyl. 2008 - 1:43
Bakalım daha neler görücez ama ben inanıyorum artık bizm de teknoloji üretip rusya gibi dünyaya kafa tutabiliceğimize.Bu oyunda biz de varız diyebiliceğimize inanıyorum.Ama şunu da unutmamak lazım ordunun yüksek kademelri rumlar ermeniler ve masonlarla dolu.Bunun bir şekilde aşılıp artık vatanına milletine bağlı insanların gerekli yerlere gelmesi lazım.
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Cuma 5 Eyl. 2008 - 22:43
aldığım bazı duyumlara göre yeni Orgeneral Başbuğ son derece milliyetçi bir insanmış.o yüzden Pkk olayına daha ciddi yaklaşabiliriz.gerçekten psikopat derece milliyetçi diye duydum
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

C.tesi 6 Eyl. 2008 - 10:11
Onu bilmem ama ağlama duvarı önünde geziyodu bi aralar.Bence milliyetçi olması pek bi şeyi değiştirmiyor gibi geldi bana.
djmaho_b_57
djmaho_b_57
ÜYE
Erkek
Doğum tarihi : 17/11/81
İş-Hobiler : Kalbim Alizee içün atmakta!!!
Lakap : Djmaho-B

Paz 7 Eyl. 2008 - 14:27
yanlış duymuşun milliyetçi deil aşırı solcu ve chpalt yapısından yetişme biri
yankee
yankee
ÜYE
Erkek