Alizée Turkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jarmin
jarmin
ADMiN
Erkek
Favori Şarkım : A Contre Courant

Fb - GS Kulüplerinin Değerleri Empty Fb - GS Kulüplerinin Değerleri

Paz 5 Ekim 2008 - 16:40
Başka bir konuda FB ve GS takımlarının maddi değeri tartışılıyordu onun için bu konuyu başlattım

Arkadaşlar tarafsız şekilde yaptığım araştırma sonucu olarak, resmi açıklamaları ile FB - GS takımlarının maddi değerleri verdiğim linklerde var, aşağıda açıkca belirtmeye çalışdım. Bunlar resmi sonuçlardır verdiğim linkleri inceleyiniz.

Takımların borsa durumları (Resmi Sonuçlar)

FB Şirket değeri 1.862.500.000 YTL olarak açıklanmış
http://www.foreks.com/hisse/pages/index.jsp?customer=null&code=FENEREN

GS Şirket değeri 343.915.000 YTL olarak açıklanmış
http://www.foreks.com/hisse/pages/index.jsp?customer=null&code=GSRAYEN

Türkcell Süper Lig takımlarının maddi değerlerine göre sıralanmış tablosu
http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/TR1/turkcellsueperlig/uebersicht/startseite.html

GS 31 oyuncusu ile 116.700.000 €
FB 28 oyuncusu ile 106.550.000 €

Futbolcuların tek tek değerleri
FB http://www.transfermarkt.de/de/verein/36/fenerbahceistanbul/uebersicht/startseite.html

GS http://www.transfermarkt.de/de/verein/141/galatasarayistanbul/uebersicht/startseite.html

Diğer Linkler
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/02/05/eko129.html

Sonuç ne olursa olsun önemli olan bu rekabetin Türk futbolunun gelişmesine fayda getirmesi olması lazım

En son jarmin tarafından Paz 5 Ekim 2008 - 19:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
esad_ua
esad_ua
ÜYE
Erkek
Burcu : Koç
Doğum tarihi : 21/03/93
İş-Hobiler : Öğrenci.Alizée
Favori Şarkım : C Est Trop Tard

Fb - GS Kulüplerinin Değerleri Empty Geri: Fb - GS Kulüplerinin Değerleri

Paz 5 Ekim 2008 - 17:40
güzel bi araştırma saol jarmin
yankee
yankee
ÜYE
Erkek
Burcu : Oğlak
Doğum tarihi : 28/12/88
Favori Şarkım : youpidou

Paz 5 Ekim 2008 - 22:41
Bi açıklama getirmek isterim bu piyasa değerleri ile ilgili olarak fenerbahçenin piyasa değerinin krizde bile yükselmesi dolayısı ile ilgili olarak manüplasyon iddaaları gündeme gelmiştir ve şu an sanırsam bir soruşturma yürüyor olabilir.birde oyuncu değerleri ile ilgili olarak bu vermiş olduğun listeye ancak gülebiliyorum çünkü acaba hangi aptal takım volkan a6 milyon euro verir ve yanılmıyorsam carlos da 2 milyon euro ya alındı.Hepsi hakkında yorum yapmıycam ama arda için bir ingiliz klubünün 15 milyon pound u (bakınız euro demiyorum) gözden çıkardıkları haberleri geliyor bilmem bir şey anlatabiliyor muyum?
jarmin
jarmin
ADMiN
Erkek

Çarş. 8 Ekim 2008 - 0:04
yankee oradaki değerler resmi değerlerdir o site o ücretleri kendi kafasından sallamıyorki ve o site neredeyse tüm spor yorumcularının ve birçok spor kanalında program sunan sunucular tarafından da kullanılıyor, yani sen o sitedeki futbolcu değerlerine inanmıyorsan benim diyeceğim birşey yok

Juventus un kalecisi Buffon 32.000.000 euro İnter in kalecisi 16.500.000 ederken Türk mili takımının kalecisi de bırak 6.000.000 euro etsin artık haksızmıyım yankee Shocked
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Çarş. 8 Ekim 2008 - 9:34
jarmin demiş ki:yankee oradaki değerler resmi değerlerdir o site o ücretleri kendi kafasından sallamıyorki ve o site neredeyse tüm spor yorumcularının ve birçok spor kanalında program sunan sunucular tarafından da kullanılıyor, yani sen o sitedeki futbolcu değerlerine inanmıyorsan benim diyeceğim birşey yok

Juventus un kalecisi Buffon 32.000.000 euro İnter in kalecisi 16.500.000 ederken Türk mili takımının kalecisi de bırak 6.000.000 euro etsin artık haksızmıyım yankee Shocked

ben hala inanmıyorum ama o değerler dediğin gibi ben de isterim ülkemin oyuncularının çok para etmesine bu konuda hem fikirim ama volkanın 6 milyon euro edceğine inanamıyorum bir türlü çünkü beceriksizin teki
jarmin
jarmin
ADMiN
Erkek

Çarş. 8 Ekim 2008 - 20:37
Oradaki futbolcu değerleri her kulübün kendi açıkladığı bonservis ücretleri sonuçta demişsinki FB R.Carlos u 2 milyon euro ya almışdı (ben bilmiyorum kaça aldığını) diyelimki dediğin doğru 2 milyon euro ya aldı, FB o futbolcuyu aldıktan sonra istediği kadar bonseris ücreti belirleyebilir FB 5 milyon euro olarak acıklamışki o sitede öyle yazıyor yani bir kulüp bir futbolcuyu aldığı zaman o futbolcuya istediği kadar bonservis fiyatı belirleyebilir.

En son jarmin tarafından Çarş. 8 Ekim 2008 - 22:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek
Burcu : Akrep
Doğum tarihi : 05/11/89

Çarş. 8 Ekim 2008 - 22:07
jarmin haklı Volkan'a 6 milyon euro değer biçebilirler ama Volkan'a bu parayı veren bulunurmu bilmem Smile
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Çarş. 8 Ekim 2008 - 23:26
Haa o zaman bilmem artık ama fenerbahçenin oyuncularına o parayı veren olacağını hiç sanmam
samet-59
samet-59
ÜYE
Erkek
Burcu : Ikizler
Doğum tarihi : 21/06/92
İş-Hobiler : Öğrenci-Alizee fan ve Taekwondo
Favori Şarkım : Fifty Sixty
http://www.alizee-video.tr.gg

Perş. 9 Ekim 2008 - 13:46
yankee demiş ki:ben hala inanmıyorum ama o değerler dediğin gibi ben de isterim ülkemin oyuncularının çok para etmesine bu konuda hem fikirim ama volkanın 6 milyon euro edceğine inanamıyorum bir türlü çünkü beceriksizin teki

Son yazdığın cümleye bende katılıyorum yankee volkan 6 milyon euro edermi etmez mi bilmem ama benim gözümdede gerçekten Beceriksizin teki insan inanamıyor 6 milyon euro edeceğine ben bi fenerbahçeli olarak Volkan babacan'a daha çok güveniyorum tek eksiği var tecrübesiz...
jarmin
jarmin
ADMiN
Erkek

Perş. 9 Ekim 2008 - 18:58
Volkan ın eksikleri var tabiki topa gereksiz çıkışları gibi ama volkan kötü kaleci değil bence çok genç bir kaleci sonuçta yaşına göre gayet başarılı bence ve Ümit karan ın 6 milyon euro ettiği yerde volkan ın dahada fazla fiyatı olması gerekir bence.Milan baros 4.5 milyonken ki GS nin en iyi transferi bence Ümit nasıl oluyorda 6 milyon ediyor ilginç
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Cuma 10 Ekim 2008 - 0:01
Valla ben de anlayamadım milan baros uo fiyata nasıl aldık Smile ama bilmiyorum fener başarılı olmak istiyosa önce yeni kaleci bulmalı zaten bu gün gezdiğim bi haber sitesinde gitmek istediğini falan yazıyodu aslında ben de gitmesini istemiyorum Smile ama gitse fener için daha iyi olur herhalde
samet-59
samet-59
ÜYE
Erkek

Cuma 10 Ekim 2008 - 14:12
Giderse Gider tutan olmaz, gereken neyse Aziz babamız yapar Smile
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Cuma 10 Ekim 2008 - 22:11
Aziz Yıldırım hala parayla bişey yapabileceğini sanıyo.herşey parayla olmaz.olsaydı geçen sene Fb ligde şampiyon olurdu
samet-59
samet-59
ÜYE
Erkek

C.tesi 11 Ekim 2008 - 2:23
hagi_10 demiş ki:Aziz Yıldırım hala parayla bişey yapabileceğini sanıyo.herşey parayla olmaz.olsaydı geçen sene Fb ligde şampiyon olurdu

Tabiki şampiyonluk parayla olmaz, ama şampiyon olmak için iyi transferler yapılması gerekir iyi transfer yapılması içinde para gerekir fenerbahçe kaliteli futbolculardan oluşan bir takım geçen sene şampiyon olmamamızın tek sebebi bence futbolcuların lig maçlarını ciddi almamalarıydı fenerbahçe geçen sene şampiyonlar liginde oynadığı gibi lig maçlarındada oynasaydı mağlup bile olmazdı tabi bu benim düşüncem
djmaho_b_57
djmaho_b_57
ÜYE
Erkek
Doğum tarihi : 17/11/81
İş-Hobiler : Kalbim Alizee içün atmakta!!!
Lakap : Djmaho-B

C.tesi 11 Ekim 2008 - 4:04
Chelsea de milyon dolarla oynu süper oyuncuları ve onlara göre büyük inançları genede her zaman istedikleri olmuo
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Paz 12 Ekim 2008 - 0:08
djmaho_b_57 demiş ki:Chelsea de milyon dolarla oynu süper oyuncuları ve onlara göre büyük inançları genede her zaman istedikleri olmuo

ama İngilteredeki diğer takımları yabana atmasana.Chelsea'nin parası var da Manchester'in Liverpool'un Arsenal'in yok mu.bu arada M.City de Araplara satıldı.onlar da artık zengin.benim saçma bulduğum Fb'nin sportif başarılarla değil de parayla bu ülkenin en iyi takımı olduğunu düşünmesi.bi kere en büyük marka Galatasaray'dır.çünkü daha çok tanınıyo.Fb bu kadar maddi imkana rağmen Senna dedi Xabi Alonso dedi sonuçta ancak Villareal'in 33 yaşındaki yedek oyuncusunu Josico'yu alabildi.ama Gs marka değerini kullanarak maddi açıdan pek de iyi olmamasına rağmen Fernando Meira ,Lincoln ,Nonda ,Kewell ,Baros ,De Sanctis gibi tanınmış yabancıları alabiliyo.

oysa ki Fb 35 yaşındaki Carlos'u aldığı için seviniyo.şunuda unutmayın Carlos'un işi bitmeseydi Real size bırakmazdı.zaten işinin bittiği de oynadığı maçlardan belli Smile

Galatasaray Uefa ve Süper kupayı alarak adını dünyaya duyurdu .Fb ise bunu 35'lik Carlos'u alarak yapmaya çalıştı.demek ki Carlos Fenerden daha büyük bir marka Smile
stradale
stradale
ÜYE
Erkek
Burcu : Yengeç
Doğum tarihi : 19/07/85
İş-Hobiler : student @ SAU & alizee mod

Ptsi 13 Ekim 2008 - 12:52
yankee demiş ki:Haa o zaman bilmem artık ama fenerbahçenin oyuncularına o parayı veren olacağını hiç sanmam
verseler de satmayız ztn geek senin aklın kesiyo mu peki kıçıkırık mehmet topal ın 6.5 M euro edeceğini ve arda konusuna gelicem, bu arda ne iş yapıyo da 15 M ediyo hala anlayamadım luganonun karşısında göremedik hiç neler yapabildiğini Basketball
samet-59
samet-59
ÜYE
Erkek

Ptsi 13 Ekim 2008 - 15:03
hagi_10 demiş ki:
ama İngilteredeki diğer takımları yabana atmasana.Chelsea'nin parası var da Manchester'in Liverpool'un Arsenal'in yok mu.bu arada M.City de Araplara satıldı.onlar da artık zengin.benim saçma bulduğum Fb'nin sportif başarılarla değil de parayla bu ülkenin en iyi takımı olduğunu düşünmesi.bi kere en büyük marka Galatasaray'dır.çünkü daha çok tanınıyo.Fb bu kadar maddi imkana rağmen Senna dedi Xabi Alonso dedi sonuçta ancak Villareal'in 33 yaşındaki yedek oyuncusunu Josico'yu alabildi.ama Gs marka değerini kullanarak maddi açıdan pek de iyi olmamasına rağmen Fernando Meira ,Lincoln ,Nonda ,Kewell ,Baros ,De Sanctis gibi tanınmış yabancıları alabiliyo.

oysa ki Fb 35 yaşındaki Carlos'u aldığı için seviniyo.şunuda unutmayın Carlos'un işi bitmeseydi Real size bırakmazdı.zaten işinin bittiği de oynadığı maçlardan belli Smile

Galatasaray Uefa ve Süper kupayı alarak adını dünyaya duyurdu .Fb ise bunu 35'lik Carlos'u alarak yapmaya çalıştı.demek ki Carlos Fenerden daha büyük bir marka Smile

Galatasaray dünyaya adını duyurduda ne oldu 1 kere aldınız Uefa kupasını o seneler duyurdunuz adınızı ama kalıcı olamadınız birdaha yoq. galatasaray eskiden dünyada tanınıyodu.artık Fenerbahçe tanınıyor tanınmasının örnekleride çok inter, Sevilla, Chelsea'yi yenerek ve çeyrek final oynayarak dünyaya duyurdu ve fenerbahçe kalıcı olmak istiyor

sen fenerbahçe kendini dünyaya duyurmak için Carlos'u aldı diyorsun.Herkez Carlos'tan çok şey bekledi Carlos bekleneni Verdi Vermedi ama en azından tecrübeli ve yaşına göre hala çok hızlı koşuyor
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Ptsi 13 Ekim 2008 - 23:55
he yani sen bana diyosun ki Galatasaray şampiyon kulüpler kupasında yarı final oynayacak ,hiç maç kaybetmeden Uefa kupasını kazanan tek avrupa kulübü olacak ,Real Madrid'in elinden Avrupa Süper kupasını alacak ,şampiyonlar liginde defalarca bir üst tura çıkacak ,çeyrek final oynayacak ,Porto ve Manchester'dan sonra şampiyonlar ligine en çok katılan 3 avrupa kulübünden birisi olacak.Avrupa'da en çok maç oynayan ve en çok maç kazanan Türk kulübü olacak .ama daha şurda birkaç yıl evvel şampiyonlar liginde "0" çeken Fb geçen yıl çeyrek final oynadı diye bizden daha çok tanınacak. yok yaaaaa Smile güldürmeyin beni ve komikleşmeyin.

illa ki büyük takım olcaz diyosanız önce Gs'nin yaptıklarına saygı duyun .çünkü saygı duymak da büyüklüktür.

bu arada çeyrek asırdır Türkiye kupasını kazanamayan bir takım .Uefa ve Süper kupalı Cimbomumdan büyük olduğunu söylemesin. sizi başarılarımızla ezeriz Smile
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Salı 14 Ekim 2008 - 0:10
stradale demiş ki:
yankee demiş ki:Haa o zaman bilmem artık ama fenerbahçenin oyuncularına o parayı veren olacağını hiç sanmam
verseler de satmayız ztn geek senin aklın kesiyo mu peki kıçıkırık mehmet topal ın 6.5 M euro edeceğini ve arda konusuna gelicem, bu arda ne iş yapıyo da 15 M ediyo hala anlayamadım luganonun karşısında göremedik hiç neler yapabildiğini Basketball

Arda ne yaptıda 15 milyon euro ediyo diyosun ya.bana söyler misin Fb'de Arda Turan ayarında kaç adam var Smile geçen sene son haftalarda Cimbom'u sırtına alıp şampiyon yapan bu adamdı .ayrıca Euro 2008'de neler yaptığını dünya gördü .oynamadığı ilk maç olan Portekiz ve son maç olan Almanya maçlarını kaybettik.ama oynadığı diğer 3 maçıda kazandık .neden? çünkü kendisi Türkiye'nin en iyi hücum oyuncusu da ondan .hem Real Madrid taraftarları değil miydi Arda Turan C.Ronaldo'dan daha iyi performans gösterdi.bence o kadar parayı Ronaldo'ya vereceğimize Arda'yı alalım diyen .bunu söyleyen ben değilim Los Galacticos'un taraftar sitesi.

bi de Lugano karşısında göremedik demişsin orda koptum Smile Lugano kim yaa Smile asıl ben Lugano'yu sahada pek göremedim çünkü kendisi çalımları yiyince kudurup 2 maçta da kırmızı kart gördü Smile (hani geçen sene sizi şu 25 senedir alamadığınız kupadan elediğimiz maçlarda.sen hatırlarsın Smile )
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

C.tesi 25 Ekim 2008 - 23:30
Bakıyorumda biz gideli fenerbahçeliler ortalığı sarmış!hala bu takımı tutmaktan utanmayan bu taraftar grubu usanmız mı Galatarayımızı kıskanmaktan ben size şunu söylüyorum başka bir şey de değilbiz daha iyisini yapana kadar en iyisi budur aksini iddaa eden varsa buyursu arenaya!ha bu arada stradale sizin lugan bi iş yapabilseydi görürdük arsenal karşısında bizim ardaya laf atma Allah taş eder adamı!
djmaho_b_57
djmaho_b_57
ÜYE
Erkek
Doğum tarihi : 17/11/81
İş-Hobiler : Kalbim Alizee içün atmakta!!!
Lakap : Djmaho-B

Paz 26 Ekim 2008 - 5:38
biz sizin yaşınız kdar futbol gördük. önce konuşmayı öğrenin siz utanın biz deil o kadar iyisiniz ki uefa yı da alsanın labildiğiniz her kupayı alın genede fener önünde diz çökmeye mahkumsununz
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Paz 26 Ekim 2008 - 12:04
diz çökmek ne alaka onu anlamadım.Türkiyede ve dünyada en çok taraftara sahip olan ,Avrupa şampiyonu olmuş Galatasaray niye çeyrek asırdır Türkiye Kupası göremeyen bi Fener önünde diz çöksün çok saçma.

senin söylediğin, kralın marabalar önünde diz çökmesine benziyo Smile
yankee
yankee
ÜYE
Erkek

Paz 26 Ekim 2008 - 22:47
biz hiç kimsenin önünde diz çökmeyiz, biz aslanız! fener kadar beceriksiz bir takım ancak bizim önümüzde diz çökme şerefine erişebilir bunu da kimse aklından çıkarmasın!
hagi_10
hagi_10
ÜYE
Erkek

Ptsi 27 Ekim 2008 - 0:09
dj maho sizin yaşınız kadar futbol gördük diyosun ama.ben evimde oturup çekirdeğimi çıtlayıp takımımın Avrupa şampiyonu oluşunu saniye saniye izlerken ,sen tuttuğun takım Türkiye kupasını son kaldırdığında daha beşikteydin.annenle baban senin 1. yaş gününü kutluyodu naber Smile o siyah beyaz görüntüleri de şimdi bile bulamazsın.TRT arşivindedir Smile