Alizée Turkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinema......

+3
_eowyn_
eRenishCho
alizee_2
7 posters
alizee_2
alizee_2
ADMiN
Kadın
İş-Hobiler : Öğrenci-Alizée
Lakap : Damla
Yorum : Avatar değişikliğini ve Alizée'yi seviyorum..Very Happy
Favori Şarkım : Les Collines [Never Leave You]

Sinema...... Empty Sinema......

Salı 12 Ekim 2010 - 21:57
Sevgili moderatörümüz genel forumdaki yorumunu okudum ve bu fikri çok güzel bularak fanı olduğum filmi sizlerle paylaşmak istedim.Sizlerde paylaşabilirsiniz tabii ki.

Like a Star @ heaven twilight (Alacakaranlık)

Öncelikle filmi sizlere tanıtmak istiyorum:

Alacakaranlık (İngilizce: Twilight), Stephenie Meyer'in 2005'de yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan 2008 yapımı sinema filmidir. Catherine Hardwicke'in yönettiği filmin başrollerinde Kristen Stewart (Bella Swan) ve Robert Pattinson (Edward Cullen) yer alır. Proje yapım öncesi aşamaya gelmeden önce Summit Entertainment tarafından üç yıl boyunca gelişme aşamasında bırakıldı. Romanın uyarlama senaryosu Melissa Rosenberg WGA grevinden hemen önce Kasım 2007'de tamamlandı. 2008'de kış ve ilkbahar boyunca öncelikli olarak Oregon'da çekilen film, Kuzey Amerika'da 21 Kasım 2008 tarihinde gösterime girdi.

Isabella "Bella" Swan güneşli Phoenix, Arizona'dan yağmurlu Forks, Washington'a babası Charlie'nin yanına taşınır. Bella bunu seçmiştir çünkü annesi Renée beysbol oyuncusu olan yeni kocası Phil Dwyer ile evlenmiştir. Annesi Bella'dan babasının yanına taşınmasını istemese de kocasına seyahetlerinde eşlik edememesi onu üzmüştür. Bella da bunu fark edince babasının yanına Forks'a taşınmaya karar verir. Bella burada çabucak birçok arkadaş edinir ayrıca okuldaki erkek öğrenciler de utangaç Bella'nın ilgisini çekmek için yarışır.

Bella okulun ilk gününde Edward Cullen'in yanına oturduğunda, Edward onun tarafından tamamen reddedilmiş gibi görünür. Aile dostu Jacob Black, Bella'ya yerel kabile efsanelerinden bahseder. Bella Edward ve ailesinin insanların değil de hayvanların kanını içen vampirler olduğunu öğrenir. Edward ilk başlarda Bella'dan uzak durmaya çalışır çünkü onun kanının kokusu kendisine çok çekici gelir. Zamanla Bella ve Edward birbirlerine aşık olurlar.Ama bu büyük aşkın kendilerine neler getireceğinden henüz haberleri yoktur.

ÖZET:

Birliktelik göçebe vampirlerin Forks'a gelmesi ve James'in Bella'yı spor için avlamaya karar vermesi ile kaosa girer. Cullenler James'in dikkatini dağıtmak için Bella ve Edward'ı ayırma planı yaparlar ve Bella'yı saklanması için Phoenix'te bir otele gönderirler. Sonrasında Bella, James'ten annesini ele geçirdiğini ve onu kurtarabilmesi için kendisini feda etmesi gerektiğini söyleyen bir telefon alır. Bella da söyleneni yapar ve James ona saldırır ancak Edward, Cullen ailesinin diğer üyeleri ile birlikte James öldüremeden önce Bella'yı kurtarır. Bella'nın elinin ısırıldığı anlaşıldığında Edward onu vampire dönüştürecek zehir vücüduna yayılmadan önce emerek dışarı atar. Forks'a geri dönmeleri üzerine, mezuniyet gecesinde Bella, Edward'ın izin vermediği vampir olma arzusunu dile getirir.

AYRICA:
Like a Star @ heaven filmin yeni ay, tutulma, şafak vakti ve geceyarısı güneşi kitaplarından oluşan bir serisi vardır.
Like a Star @ heaven alacakaranlık, yeni ay, ve tutulma filmleri vizyona girmiştir. Şafak vakti filmi çekimlerden sonra 2012 yılında vizyona giricektir.

evet arkadaşlar en sevdiğim film...Bu arada eğer sizde alacakaranlık filminden hoşlanıyorsanız www.twilightfantr.com'a üye olabilirsiniz (benimde üye olduğum bir site)....Şimdi ise üç filmin (alacakaranlık-yeni ay-tutlma) tanıtım amaçlı fotoğraflar ve videolarr:

^^RESİMLER^^

Sinema...... Baslangic

Sinema...... Inceptionbaslangicaltya
alizee&mhtn
alizee&mhtn
ÜYE
Erkek
Burcu : Boğa
Doğum tarihi : 18/05/90
Favori Şarkım : moi lolita - jai pas vingt ans - juliette - hey amigo - j'taime

Sinema...... Empty Geri: Sinema......

Salı 1 Şub. 2011 - 15:19
evet bu filmi bende izledim mükemmel bi film harika yani tek kelimeyle leonardo dicaprionnun oynadığı hiç ibr filmi kötü bulmadım henüz harika bi film herkese tavsiye ederim.not düşüyüm ben filmi 2 izlemede anladım Very Happy tamamen
alizee&mhtn
alizee&mhtn
ÜYE
Erkek

Salı 1 Şub. 2011 - 15:23
tekrar söylüyorum kesinlikle izleyin Very Happy
ali86
ali86
ADMiN
Erkek
Burcu : Başak
Doğum tarihi : 30/08/86
İş-Hobiler : coca-cola içeçek a.ş
Favori Şarkım : Mes Fantomes , Grand central , Moi Lolita

Salı 1 Şub. 2011 - 20:00
sağol Alizée_2 güze film
alizee&mhtn
alizee&mhtn
ÜYE
Erkek

Çarş. 2 Şub. 2011 - 9:25
ben dün yine izledim ilk izledğim kadar çok keyif aldım süper bi film hakkaten
alizee_2
alizee_2
ADMiN
Kadın
İş-Hobiler : Öğrenci-Alizée
Lakap : Damla
Yorum : Avatar değişikliğini ve Alizée'yi seviyorum..Very Happy
Favori Şarkım : Les Collines [Never Leave You]

Perş. 3 Şub. 2011 - 20:06
ewet benimde cok hosuma gidiyor alize&mthn Smile. R+ica ederim ali86...
_eowyn_
_eowyn_
ÜYE
Kadın
Favori Şarkım : Nasıl seçeyim ???

Perş. 3 Şub. 2011 - 23:01
Yılın bombasıydı. Başlangıç ... Hakkı yendi resmen. Sinemada izlemek bu tarz filmleri her zaman çok daha keyiflidir
alizee&mhtn
alizee&mhtn
ÜYE
Erkek

C.tesi 5 Şub. 2011 - 20:20
kesinlikle izlerseniz birde zindan adası var yine leonardı dicaprionun o da başlangıç kadar mükemmel bir film ama konusu daha ayrı çok değişik bir bitişi var izlerseniz çok dikkatli izleyin çünkü en ufak bir ayrıntıyı kaçırmanız filmi tam olarak anlamanıza engel olur benden uyarması ben şahsen 5 ,zlemede tamamen çözdüm filmi:D
_eowyn_
_eowyn_
ÜYE
Kadın
Favori Şarkım : Nasıl seçeyim ???

Paz 6 Şub. 2011 - 0:54
pc de duruyor hala izlemedim. İzliyim ilk fırsatta herkes öyle söylüyor karışıkmış